MUZEUM TERCETU EGZOTYCZNEGO

Tercet Egzotyczny znany także pod nazwą Isabela’s Vocal Group – najdłużej działający polski zespół muzyczny, założony w 1963 roku, wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim.

 

 

 

Muzeum założone zostało przez Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko, a pomysłodawcą i jego „honorowym kustoszem” jest prezes Stowarzyszenia Robert Zaborski.
Pomysł na muzeum zrodził się w 2013 r., dla upamiętnienia działalności najdłużej istniejącego zespołu w naszym kraju i jednego z najstarszych na świecie. 50 lat istnienia Tercetu Egzotycznego, skłoniło Roberta Zaborskiego, prywatnie zaprzyjaźnionego z Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską, do stworzenia miejsca, w którym zebrane i zaprezentowane zostaną pamiątki związane z zespołem, w tym złote, platynowe i diamentowe płyty, niezliczone fotografie, plakaty, instrumenty oraz rzeczy osobiste. Ale najbardziej zależało jednak na ukazaniu kilkudziesięciu kostiumów Gwiazdy TE – Izabelli oraz jej męża, założyciela zespołu Zbigniewa Dziewiątkowskiego.
TE, to nie tylko grupa wokalna Izabelli (legendarna nazwa), ale także ogromne serce skierowane w stronę osób potrzebujących pomocy, zwłaszcza dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi. Dlatego Muzeum TE otwiera swoje podwoje w siedzibie Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko w Lubiniu w Wielkopolsce, którego Izabella Skrybant jest honorową członkinią.
Zapraszamy do odwiedzania naszego muzeum, jedynego i wyjątkowego. 
Muzeum TE w Lubiniu to nie tylko miejsce upamiętniające działalność zespołu, ale także cały czas tętniący życiem salonik kulturalny. 

 

 

 

RELACJA Z OTWARCIA MUZEUM TERCETU

kliknij tu: Download Video

 

 

GODZINY OTWARCIA MUZEUM

 

(w sezonie letnim 1.VI –  31.IX)

 

wtorek- piątek
OBOWIĄZUJE REZERWACJA TELEFONICZNA

sobota-niedziela  14.00 – 18.00

 

(w sezonie zimowym 1.X-31.V)
NIECZYNNE

 

 

 

ZWIEDZANIE MUZEUM 10 zł

 

Oferta dla grup poniżej !!!

 

 

 

www.facebook.com/MuzeumTercetuEgzotycznego

 

 

DO POBRANIA:

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH DOROŚLI

MINI PRZEWODNIK

Share

  • Archiwum

  • eXTReMe Tracker