Projekty

 

Rok 2022

  • Projekt „Lubiń da się lubić – Słoneczna 18stka” współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”

 

Rok 2021

  • Projekt „Siła wiary ” finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Pomoc Polonii i Polakom za Granicą 2021”

Projekt pod nazwą „Siła wiary” polega na nagraniu filmu ukazującego inspirujące historie Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, którzy pokonali największe trudności życiowe. Będzie historia dziewczyny- Edyty, której lekarze dawali trzy tygodnie życia a jednak nie poddała się i wygrała walkę z chorobą nowotworową. Znany  biznesmen w Polsce  opowie o tym jak wyszedł z dna i  pokonał chorobę alkoholową, która omal nie zniszczyła jego życia i małżeństwa. Będzie też opowieść Tosi z Florydy, która była wraz z rodzicami zesłana na Sybir , pokonała głód i obudziła się z dwutygodniowej śpiączki. Lucie, kolejna bohaterka filmu, opowie jak dowiedziała się w wieku 30- u lat ,że jest adoptowana i po całym świecie szukała swojej mamy, która przed zesłaniem na roboty do Niemiec  oddała swoje dzieci w ręce obcych. Oprócz głównych bohaterów, w filmie pojawią się autorytety z dziedziny medycznej, psychologicznej, sportowcy i artyści, którzy potwierdzą swoimi świadectwami jak wielka jest siła nadziei.

W realizację zadania, będzie zaangażowana Fundcja All Equal z Chicago, założona przez Polaków mieszkających, działających i pracujących od wielu lat w USA.

Film będzie pokazywany w polskich kościołach i domach polonijnych i jest nim już zainteresowana amerykańska Telewizja GAJA. Film będzie w wersji polskiej i angielskiej.

 

 

  • Projekt „Rewitalizacja stawu w cieniu lubińskiej wieży – etap II” współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach konkursu „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”

Rok 2020

  • Projekt „Rewitalizacja stawu w cieniu lubińskiej wieży ” współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”

Rok 2019

  • Projekt „Lubiń da się lubić ” współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”
  • Projekt Lubiń da się lubić” współfinansowany przez Fundację ORLEN